کد خبر : 204224
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 آبان 1401 - 18:07

دانلود زیرنویس فیلم Ali 2001 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Ali 2001 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم Ali 2001 زیرنویس فیلم علی یک فیلم درام ورزشی زندگی‌نامه‌ای آمریکایی محصول سال ۲۰۰۱ به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی مایکل مان است. این فیلم به ده سال زندگی بوکسور محمد علی با بازی ویل اسمیت از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۴ می پردازد که شامل تصاحب عنوان سنگین وزن از سانی لیستون، گرویدن

دانلود زیرنویس فیلم Ali 2001 زیرنویس فیلم علی یک فیلم درام ورزشی زندگی‌نامه‌ای آمریکایی محصول سال ۲۰۰۱ به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی مایکل مان است. این فیلم به ده سال زندگی بوکسور محمد علی با بازی ویل اسمیت از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۴ می پردازد که شامل تصاحب عنوان سنگین وزن از سانی لیستون، گرویدن او به اسلام، انتقاد از جنگ ویتنام و تبعید از او است. بوکس، بازگشت او به مبارزه با جو فریزر در سال ۱۹۷۱، و در نهایت، بازپس گیری عنوان او از جورج فورمن در مبارزه رامبل در جنگل ۱۹۷۴. همچنین به تحولات اجتماعی و سیاسی بزرگ در ایالات متحده پس از ترورها اشاره می کند. مالکوم ایکس و مارتین لوتر کینگ جونیور.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

Cinema Poster: ALI 2001 (Quad) Will Smith Michael Mann Jamie Foxx Jon  Voight | eBay

زیرنویس فیلم Ali 2001 فیلم با کاسیوس کلی جونیور قبل از اولین بازی قهرمانی اش در برابر قهرمان سنگین وزن آن زمان، سانی لیستون آغاز می شود. کلی به لیستون طعنه می زند، سپس در راندهای اولیه مسابقه تسلط پیدا می کند. در نیمه راه، او از احساس سوزش در چشمانش شکایت می کند (به این معنی که لیستون سعی کرده است تقلب کند) و می گوید که نمی تواند ادامه دهد. با این حال، مربی/مدیر او آنجلو داندی او را وادار می کند که به مبارزه ادامه دهد. هنگامی که کلی توانست دوباره ببیند، بر مبارزه مسلط می شود و لیستون قبل از راند هفتم کنار می رود و باعث می شود که کلی دومین قهرمان سنگین وزن در آن زمان پس از فلوید پترسون شود.

کلی با مالکوم ایکس وقت می گذراند و به خانه الیجا محمد رهبر ملت اسلام دعوت می شود، جایی که نام محمد علی را به او می دهند. پدرش، کاسیوس کلی پدر، مخالفت می کند. علی با سونجی روی، اسم حیوان دست اموز سابق پلی بوی ازدواج می کند، اگرچه او مسلمان نیست و تبعیض جنسی را رعایت نمی کند. علی به آفریقا می رود و با مالکوم ایکس ملاقات می کند، اما بعداً از صحبت با او خودداری می کند و به خواسته های ایلیا محمد احترام می گذارد. زمانی که X بعداً ترور می شود، او به شدت پریشان است.

دانلود زیرنویس فیلم علی ۲۰۰۱ پس از بازگشت به آمریکا، علی برای بار دوم با سانی لیستون مبارزه می کند و در راند اول او را ناک اوت می کند. او و سونجی پس از اعتراض او به تعهدات مختلف زنان مسلمان، طلاق می گیرند.

علی از سربازی اجباری برای جنگ ویتنام امتناع می ورزد و گواهینامه بوکس، پاسپورت و عنوان خود را سلب می کند و به پنج سال زندان محکوم می شود. علی با بلیندا بوید ۱۷ ساله ازدواج می کند. پس از یک وقفه سه ساله، محکومیت او لغو می شود و در مبارزه کامبک خود به مصاف جری کواری می رود و در سه راند با ناک اوت فنی پیروز می شود.

Ali (2001) - IMDb

زیرنویس Ali 2001 علی تلاش می کند تا دوباره قهرمانی سنگین وزن را مقابل جو فریزر به دست آورد. در «مبارزه قرن»، فریزر عموماً دست برتر را در برابر علی دارد و با تصمیم پیروز می شود، اولین باخت زندگی حرفه ای علی. فریزر بعداً قهرمانی را به جورج فورمن از دست داد.

فورمن و علی برای مبارزه رامبل در جنگل به کینشاسای زئیر می روند. در آنجا علی با ورونیکا پورشه آشنا می شود و با او رابطه نامشروع برقرار می کند. همسرش بلیندا پس از خواندن شایعات خیانت او در روزنامه ها به زئیر می رود تا با او مقابله کند. علی می‌گوید مطمئن نیست که ورونیکا را دوست دارد یا نه، اما فقط بر روی ضربات قهرمانی آینده‌اش تمرکز کرده است.

در بخش خوبی از مبارزه با فورمن، علی به طناب ها تکیه می دهد و به فورمن اجازه می دهد تا خود را خسته کند. سپس او فورمن خسته را ناک اوت می کند و دوباره قهرمانی سنگین وزن را به دست می آورد.

زیرنویس فیلم علی ۲۰۰۱ این پروژه در سال ۱۹۹۲ شروع شد، زمانی که پل اردجی، تهیه کننده، حق فیلم را برای داستان زندگی محمدعلی انتخاب کرد. در سال ۱۹۹۲، اردجی در پنجاهمین سالگرد تولد علی به دیدار او رفته بود و او را متقاعد کرد که اجازه دهد فیلمی درباره زندگی او ساخته شود. اردجی با نزدیک شدن به پایان دوره آپشن خود، قراردادی را با سونی پیکچرز امضا کرد و با جان پیترز تهیه کننده به عنوان شریک تولید همکاری کرد. جان پیترز تهیه کننده فیلم را در سال ۱۹۹۴ شروع کرد. گرگوری آلن هاوارد پیش نویس اولیه فیلمنامه را نوشت که عنوان کاری Power and Grace را داشت. پیش نویس هوارد بر زندگی علی از ۱۲ تا ۴۰ سالگی و رابطه او با پدرش متمرکز بود. هاوارد توسط نویسندگان استفن جی. ریول و کریس ویلکینسون جایگزین شد و در سال ۱۹۹۸ فیلم زندگینامه ای در کلمبیا پیکچرز با ویل اسمیت به ستاره و امکان کارگردانی ران هاوارد متصل شد. در طول فیلمبرداری غرب وحشی، اسمیت فیلمنامه را به کارگردان بری سوننفلد هدیه داد. کلمبیا امیدوار بود که فیلمبرداری تا پایان سال ۱۹۹۸ آغاز شود، اما به عقب رانده شد و سوننفلد در نوامبر ۱۹۹۹ از آن خارج شد. گمان می‌رفت که کلمبیا در ادامه بازی با سوننفلد به دنبال اجرای ناامیدکننده باکس آفیس Wild Wild مردد بود. غرب. در فوریه ۲۰۰۰، پس از نامزدی جایزه اسکار برای The Insider، اعلام شد که مایکل مان کارگردانی را بر عهده گرفته است. با این تعهد به علی، مان فرصت کارگردانی نسخه‌های اولیه هوانورد، تیرانداز و وحشی‌ها را رد کرد، و اریک راث را برای نوشتن فیلمنامه به همراه آورد. اسمیت پس از سال‌ها پیوستن به فیلم زندگی‌نامه علی، رسماً در ماه می ۲۰۰۰ با ۲۰ میلیون دلار دستمزد امضا کرد.

Ali (2001) - IMDb

فیلمبرداری در ۱۱ ژانویه ۲۰۰۱ در لس آنجلس با بودجه ۱۰۵ میلیون دلاری آغاز شد. تیراندازی نیز در شهر نیویورک، شیکاگو، میامی و موزامبیک انجام شد. اسمیت حدود یک سال را صرف یادگیری زندگی علی کرد. اینها شامل آموزش بوکس (حداکثر هفت ساعت در روز)، مطالعات اسلامی با ویلجه اکبر و آموزش لهجه بود. اسمیت گفته است که تصویر او از علی افتخارآمیزترین اثر او تا به امروز است.

زیرنویس علی ۲۰۰۱ یکی از نکات فروش فیلم، واقع گرایی صحنه های مبارزه است. اسمیت در کنار مروج بوکس گای شارپ از SharpeShooter Entertainment و مبارز اصلی خود راس کنت کار کرد تا بیشتر نکات بوکس خود را برای فیلم دریافت کند. همه بوکسورهای فیلم بوکسورهای سابق یا فعلی قهرمانی سنگین وزن جهان هستند. به سرعت تصمیم گرفته شد که «دعوای هالیوودی» – گذراندن مشت (یا پا) بین دوربین و صورت برای ایجاد توهم ضربه – به نفع بوکس واقعی مورد استفاده قرار نگیرد. تنها محدودیتی که برای مبارزان وجود داشت برای چارلز شافورد (که نقش جورج فورمن را بازی می کند) بود. به او اجازه داده شد تا اسمیت را تا جایی که می توانست محکم بزند، تا زمانی که در واقع بازیگر را ناک اوت نکرده باشد.

علی در ۲۵ دسامبر (روز کریسمس) ۲۰۰۱ اکران شد و در آخر هفته افتتاحیه در ۲۴۴۶ سینما در مجموع ۱۴.۷ میلیون دلار فروش کرد. این فیلم در مجموع ۸۷.۷ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

با توجه به هزینه های بالای تولید و بازاریابی، این فیلم در نهایت ۱۰۰ میلیون دلار از کمپانی کلمبیا پیکچرز را از دست داد. شکست این فیلم تا حدی به دلیل رقابت آن با ارباب حلقه ها: یاران حلقه بود.

در وب‌سایت جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes، این فیلم بر اساس ۱۵۶ نقد، با میانگین امتیاز ۶.۳۰/۱۰، دارای ۶۸ درصد محبوبیت است. منتقدان سایت اتفاق نظر دارند: “اگرچه شاید هیچ فیلمی نتواند به طور کامل زندگی و شخصیت شگفت انگیز محمدعلی را رعایت کند، کارگردانی مان و بازی اسمیت با هم ترکیب شده اند و در متاکریتیک، فیلم میانگین وزنی امتیاز دارد.” از ۶۵ از ۱۰۰، بر اساس ۳۹ منتقد، نشان دهنده “بررسی های به طور کلی مطلوب”.  تماشاگرانی که توسط CinemaScore نظرسنجی کردند به فیلم نمره متوسط ​​”B+” در مقیاس A+ تا F دادند.

Ali (2001) - scene comparisons - YouTube

راجر ایبرت در نقد خود برای شیکاگو سان تایمز، فیلم را با دو ستاره مورد تمسخر قرار داد و گفت: «این فیلم فاقد فلاش، آتش و طنز محمدعلی است و بیشتر با لحن مداحی گرفته شده است تا جشن».  در مجله ورایتی، تاد مک کارتی نوشت: «آشناهای بصری و شنیداری کارگردان در بهترین حالت خود به طرز شگفت انگیزی مؤثر هستند، اما در درازمدت جایگزین رضایت بخشی برای صحنه های دراماتیک عمیق نیستند؛ برای مثال، فرد آرزوی حتی یک صحنه را دارد. سکانسی که در آن علی و داندی درباره استراتژی بوکس بحث می‌کنند یا حریف را ارزیابی می‌کنند، اما او برای بازی‌ها تحسین کرد: «بازیگران برجسته هستند، از اسمیت، که تصویر را با مهارت کامل حمل می‌کند، و وویت، که در همه موارد غیرقابل تشخیص است. آرایش، اما آهنگ های آوازی متمایز کوسل را میخکوب می کند». یو اس ای تودی به این فیلم دو ستاره از چهار و نیم ستاره داد و اظهار داشت: “برای بسیاری از طرفداران علی، فیلم ممکن است به اندازه کافی خوب باشد، اما چشم اندازی مناسب است. مستندهای معروف به کاسیوس کلی و برنده اسکار وقتی پادشاه بودیم. بسیاری از زمین های مشابه را پوشش می دهند و پیوسته جذاب تر هستند.»

در نیویورک تایمز، الویس میچل اعلام کرد که علی فیلمی «پیش‌گام» برای مان است و افزود که این «اولین فیلم با احساس» او بود و «عشق بی‌نظیر او به موضوع آن، تماشاگران را به جمعیت‌های جنگی پرشور و هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند» جی. هوبرمن، در نقد خود برای صدای دهکده، احساس کرد که “نیمه اول به طرز شگفت انگیزی نفوذ می کند – و نیم ساعت اول حتی بهتر از آن است. مان با یک مونتاژ هیجان انگیز شروع می کند که در داخل و خارج از یک اجرای کلوپ شبانه توسط سم می چرخد. کوک، قهرمان را در زمان خود زمینه سازی می کند» و نتیجه می گیرد که «شخصیت حیرت انگیز علی به طرز ماهرانه ای برانگیخته می شود، اما در نهایت یک راز باقی می ماند».

هنگامی که علی در ۳ ژوئن ۲۰۱۶ درگذشت، اسمیت به عنوان یکی از حاملان علی برای مراسم یادبود در لوئیزویل انتخاب شد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رپورتاژ آگهی در سال 2024

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح